Chlazeného kuřecí maso

Další z činností firmy je vedle odchovu, výkrmu krůt, zpracování a prodeje krůtího masa je prodej kuřecího masa. Porážená zvířata jsou obdobně jako krůty z našeho chovu. Provoz porážky je schválen a registrován pod veterinárním schvalovacím číslem CZ 21810091. Převážnou část produkce kuřecího masa prodáme na vlastní firemní prodejně, čímž odpadá jakákoliv následná manipulace s masem a tím nedochází k přerušení chladícího řetězce a nedochází k žádným vlivů, které by mohly následně zhoršit kvalitu masa.

Naše selské kuře díky delší době výkrmu dosahuje vyšší hmotnosti, má mnohem vyzrálejší maso a při kulinářské úpravě vyniká lepší chutí než běžně koupená kuřecí masa v obchodních řetězcích.

Chlazené selské kuře s droby je čerstvé kuřecí maso, zchlazené na teplotu +3°C.

Hmotnost masa se pohybuje od 2.oo do 4.oo kg, záleží na stáří vykrmovaného kuřete v době porážky.

Na objednávku připravíme maso na gril nebo na uzení.

Prodej objednaného masa probíhá v uvedený den na objednávce v době od 14.oo do 17.oo hod.

Kuřecí maso splňuje veškerá kritéria zdravé výživy. Je to dietní jídlo, ale přitom nutričně hodnotné. Pro naše tělo je toto maso lehce stravitelné, má v sobě velmi nízký obsah tuků, ale zároveň mnoho bílkovin. Ty ve velké míře zastupují pro lidský organizmus nepostradatelné aminokyseliny. Mezi přítomnými tuky se vyskytují nasycené i nenasycené mastné kyseliny, ale v rovnováze, při které neškodí. Kuřecí maso je příznivé i nižším obsahem cholesterolu.

Mezi další látky, které toto maso obsahuje, patří také minerály jako fosfor, hořčík, železo, vápník, draslík, selen, zinek nebo měď. Z vitamínů je potřeba zmínit převážně ty ze skupiny B, například B6, který má vliv na energetický metabolismus společně s dalším vitamínem skupiny B niacinem, který se mimo to podílí na řízení hladiny cukru v krvi. Kromě toho tu najdete ale zastoupení i dalších vitamínů jako například A,C, E nebo K.